Scroll Top

КЕЛТСКО СЕЛО У ИНЂИЈИ НОВА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА НА МАПИ СРБИЈЕ

keltsko-selo-u-in-iji-nova-turistichka
Сличне теме

Када планирате одмор у Војводини, вероватно вам међу првим дестинацијама неби била Инђија. Међутим, након читања овог интервјуа са директором Туристичке организације општине Инђија господином Миланом Богојевићем можда ћете управо први следећи викенд провести у неком од дивних места у општини Инђија. Прво питање које смо поставили, а које би вероватно поставио и сваки туриста, било је „Шта то има да види и обиђе туриста у Инђији?“

Веровали или не, ово је питање са којим се готово свакодневно суочавам, посебно када се у једној реченици нађу Туризам и Инђија. Вероватно су два разлога која стварају код људи у Србији погрешну перцепцију туристичке понуде општине Инђија.

Први, већина људи општину Инђију доживљава као град индустрије и привреде. Други разлог лежи у чињеници да већина људи не зна која сва насеља припадају општини Инђија. Па тако, иако знају за туристичку понуду коју пружају места попут Старог Сланкамена, Чортановца, Бешке или Крчедина они не знају да су све то места у општини Инђија.

Општина Инђија има можда најразноврснију туристичку понуду у Срему, ретке су општине које се могу похвалити чињеницом да их са једне стране грли Дунав, са друге стране Фрушка гора.

Да су историја и будућност тако проткане у садашњости.

Који би Ваш предлог био за обилазак Инђије, прецизније које дестинације препоручујете туристима?

Свакако место са највећом туристичком понудом јесте Стари Сланкамен, то је место где је настао туризам у општини Инђија и вероватно најближа бања Београду и Новом Саду. Некада су до ове бање возили туристе бродови из Београда и Новог Сада, а по броју туриста била је једна од најпосећенијих бања у Војводини. И данас је понуда врло интересантна. Прво, можете отићи на кратко крстарење бродом до Ушћа Тисе у Дунав и чути од локалних водича интересантну причу о Атили Бичу Божијем који је по Млетачким записима управо сахрањен на том месту. Затим можете обићи римску тврђаву Акуминкум, споменик Битке код Сланкамена, Цркву Св. Николе која је једна од најстаријих цркви у Срему, ручати у некој од дивних рибљих чарди на Дунаву и пробати квалитетна инђијска вина. Чортановци су једино место општине Инђија које се налази у националном парку Фрушка гора и ако желите да побегнете на кратко у готово нетакнуту природу ово је најбољи избор за вас. Крчединска ада је скривено благо туристичке понуде Војводине и невероватно искуство за сваког посетиоца, а посебно атрактивно за децу. Данас Крчединску аду многи називају и српским Амазоном, па ето позива за све да провере да ли је назив оправдан. Етно кућа у Марадику стара је више од 150. година са поставком којој могу позавидети многи етнографски музеји на овим просторима. Јарковци се хвале дворцем грофа Петра Пејачића, који иако зрео за реновирање, својом орнаметима на прозорима и фасадама и даље зауставља дах посетиоцима. И наравно на крају обавезно посетити Келтско село, туристички тематски парк за најмлађе.

Келтско село је отворено почетком јула и изазвала велику пажњу јавности. Можете ли нам појаснити шта је тачно Келтско село?

Келтског село је туристичке атракције која је у највећој мери намењена најмлађима, али и одрасли нађу понешто интересантно за себе. Келтско село веродостојно приказује живот ратничког племена Скордиска који су живели на овим просторима 300 година п.н.е. На територији општине Инђија постоји седамдест и осам потврђених археолошких локалитета везаних за Келте. То је био и основ за идеју једног оваквог тематског парка.

Келтско село обухвата мини музеј, куће за живот, пекару, ковачницу, четири радионице за едукацију, део за мале ратнике са трибинама, сувенирницу, ресторан и све то у прелепој природи коју смо додатно обогатили вештачким језером и водопадом. Најмлађи посетиоци преко викенда могу да учествују у радионицама, да месе и пеку хлеб, израђују келтски накит, упознају се са оружјем и оруђем тог времена, опробају у стреличарству, упознају друиде (мађионичаре), уживају у концертима келтске музике и позоришним представама. 

Радно време Келстог села је суботом и недељом од 09 до 21 час. Радним данима је могућа посета само организованих група уз претходну најаву.

Екипа Борбе

фото: ТО Инђија

Додај коментар: